Gliwicki Budżet Obywatelski

Gliwicki Budżet Obywatelski

Uaktualniono: 09.07.2020 / pdf
logo GBO

Rusza Gliwicki Budżet Obywatelski 2021

Rozpoczyna się ósma edycja Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego. Od 13 do 27 lipca 2020 roku gliwiczanie będą zgłaszać projekty, które mogą być zrealizowane w 2021 roku. W związku z sytuacją epidemiczną miasto zachęca do składania wniosków w formie elektronicznej.   Tym razem cała procedura ma zostać zrealizowana w drugim półroczu.


SKŁADANIE WNIOSKÓW

Formularz wniosku

Formularz listy poparcia dla projektu ogólnomiejskiego

Formularz wniosku oraz listy poparcia można także otrzymać w Urzędzie Miejskim w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 – na parterze w Biurze Obsługi Interesantów (przy wejściu od strony ul. Zwycięstwa) oraz w filii Urzędu Miejskiego przy ul. Jasnej 31A, w godzinach urzędowania.

Aby ułatwić zgłaszanie pomysłów, w tym roku wprowadzono dodatkową formę składania wniosków. Można dostarczać je nie tylko w wersji papierowej lub za pośrednictwem platformy ePUAP/SEKAP, ale także mailami na adres e-mail boi@um.gliwice.pl, dołączając wypełniony wniosek w formie skanu lub pliku pdf wraz z zeskanowaną listą poparcia w przypadku projektu ogólnomiejskiego.

Do podziału w ramach GBO jest więcej pieniędzy niż przed rokiem, bo prawie 7 mln zł (800 000 zł na projekty ogólnomiejskie, 6 162 000 zł na projekty dzielnicowe).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 32/238-54-06.


OGÓLNE ZASADY


PRZYDATNE NARZĘDZIA


MATERIAŁY DO POBRANIA

LOGO Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego


Poprzednie edycje